Periodontitas - progresuojantis dantenų ir periodonto audinių uždegiminis susirgimas. Tai dažna dantų praradimo priežastis. Pagrindinė periodontito  priežastis- minkštasis ir kietasis apnašas ir jame esančios bakterijos. Nenuvalius minkšto apnašo apie dantis, jis kristalizuojasi ir formuojasi kietas apnašas, susidaro akmenys. Juose esančios bakterijos ardo dantenas, jos parausta, paburksta ir kraujuoja.

 

perio1

 

Ilgainiui negydant, pradeda irti žandikaulio kaulas, susidaro dantenų kišenės, apsinuogina danties šaknis. Procesas apima vis gilesnius audinius, kol dantys pradeda klibėti ir prarandami.

 

perio2

 

Ši liga pavojinga tuo, kad sergantis žmogus ilgą laiką nieko nejaučia, nes liga  progresuoja be skausmo. Periodonto susirgimų gydymas priklauso nuo pažeidimo laipsnio. Jis gali būti:

 

  • Nechirurginis
  • Chirurginis

Nechirurginiu būdu periodontitas gydomas pašalinant dantų akmenis virš dantenų ir po jomis, bakterijų išvalymas iš dantenų kišenių. Tai daroma atliekant gilųjį kiuretažą- dantenų kišenių išvalymą.

 

Chirurginiu būdu gydoma sunkaus periodontito stadija. Tam atliekama lopo operacija, jei reikia naudojant kaulo pakaitalus (sintetinius ir natūralius).


Įvertinus Jūsų dantų bei dantenų būklę ir visą informaciją apie gydymą suteiks kvalifikuota gydytoja periodontologė.